Тема: Шедеври
північного відродження.
Мета:
навчальна: розширити загально-естетичний та музичний кругозір учнів,
ознайомити їх із стилями часу, поняттями, з життям і творчістю композиторів,
художників, скульпторів; музичними творами, художніми творами;
розвиваюча: розвивати музичні здібності - метро-ритмічного,
звуковисотного, ладового відчуття, вокально-хорових і творчих навичок, навичок
образного, осмисленого сприйняття музики, художніх творів;
виховна: формувати емоційні, естетичні, моральні, загальнолюдські
та національні якості особистості - національної гордості й патріотичних
почуттів, любові до рідного краю, до природи; любові до народних пісень, до
народних традицій, до живопису.
Тип уроку:
підсумковий.
Обладнання: Підручник для 8 класу Л.М.Масол,синтезатор, комп’ютер, альбом для
малювання, фонохрестоматія 8 клас.
Музичний
матеріал:________________________________________________
Художній
матеріал:________________________________________________
Хід уроку
1. Організація класу .
Вхід учнів під музику,
музичне вітання.
2.Мотиваційний .
Повідомлення теми і
мети, головних завдань уроку.
3.Актуалізація опорних знань учнів .
-
Які
особливості притаманні архітектурі цього періоду?
-
Розвиток
яких художніх засобів спонукав до розквіту живопису?
-
Які
новації в музичному мистецтві знайшли своє продовження в музичній культурі?
4.Розкриття теми уроку.
Під впливом
художніх досягнень Італії Ренесанс поступово поширився у Франції, Нідерландах,
Німеччині, Англії, Іспанії та інших європейських країнах. Так зване Північне
Відродження припадає на кінець XV — початок XVI ст.
Якщо в Італії
Ренесанс мав на меті відродження традицій античної культури, то в інших країнах
пам’ятки античної епохи практично не збереглися. Під впливом італійського
мистецтва самобутні готичні традиції розвивалися у бік «мирського». У живописі
підвищився інтерес до індивідуальності людини, її оточення, інтер’єру,
натюрморту, пейзажу в дусі реалізму.
Архітектура в
Нідерландах, як і в решті країн Північного Відродження, у XV ст. зберігала готичний
вигляд, однак із запозиченням з Італії ордерів. У такому сплаві готичних і
ренесансних форм будували ратуші, приміщення цехів та гільдій, міські будинки з
вузькими фасадами і високими фронтонами. (продовження с.75-76)
З ІСТОРІЇ ШЕДЕВРА (с.77)
Розповідь про
музичну культуру. (с.80-81)
Слухання: О.
Лассо. «Луна», «Тік-Так»
- Схарактеризуйте фактуру хорової мініатюри. За допомогою
яких засобів досягнуто музичного контрасту? Поміркуйте щодо значення імітації в
поліфонії: зіставлення хорових партій, перегуку голосів у різних регістрах.
Слухання: М.
Скорик. Три фантазії для лютні зі Львівської табулатури XVI ст.
- Тембр якого інструмента близький до колориту лютні?
Поясніть відмінності фантазії від інших жанрів інструментальної музики.
5. Практичні завдання уроку .
Розспівування. вокально-хорові вправи; розспівки; вправи на основі мелодій пісень;
сольфеджування;
Хоровий спів: розучування пісні Тік-Так. ОрландоЛассо(с.213), Луна. ОрландоЛассо (с.214).
6. Творча робота.
Варіант 1
Колективна робота. Орієнтуючись на ідеї картини Брейгеля Старшого «Фламандські
прислів’я», вигадайте символічні сюжети до українських прислів'їв І приказок.
Намалюйте серію ілюстрацій і організуйте виставку «Енциклопедія народно?
мудрості».
Варіант 2 Намалюй
зимовий пейзаж, намагаючись передати настрій природи (гуаш).с.83
7. Підсумки уроку, оцінювання .
- Що нового ви дізналися на уроці?
- Назвіть видатних представників Північного Відродження в
різних видах мистецтва. У чому полягали їхні досягнення?
- Які музичні жанри зародилися в добу Відродження та які
інструменти набули поширення?
- Порівняйте особливості Ренесансу в Італії та інших
країнах.
- Проведіть стильові аналогії між літературними, музичними
й живописними творами митців доби Відродження.
- Чи сподобався вам урок?
Чим саме?
- Як ви гадаєте цілі, які були поставлені на початку уроку
були виконані?
8. Додаткові завдання (ст..83)
Немає коментарів:
Дописати коментар