Тема: Панорама мистецтв.
Мета:
навчальна: розширити загально-естетичний та музичний кругозір учнів,
ознайомити їх із стилями часу, поняттями, з життям і творчістю композиторів,
художників, скульпторів; музичними творами, художніми творами;
розвиваюча: розвивати музичні здібності - метро-ритмічного,
звуковисотного, ладового відчуття, вокально-хорових і творчих навичок, навичок
образного, осмисленого сприйняття музики, художніх творів;
виховна: формувати емоційні, естетичні, моральні, загальнолюдські
та національні якості особистості - національної гордості й патріотичних
почуттів, любові до рідного краю, до природи; любові до народних пісень, до
народних традицій, до живопису.
Тип уроку:
підсумковий.
Обладнання: Підручник для 8 класу Л.М.Масол,синтезатор, комп’ютер, альбом для
малювання, фонохрестоматія 8 клас.
Музичний
матеріал:________________________________________________
Художній матеріал:________________________________________________
Хід уроку
1. Організація класу .
Вхід учнів під
музику, музичне вітання.
2.Мотиваційний .
Повідомлення теми і
мети, головних завдань уроку.
3.Актуалізація опорних знань учнів .
- Повторіть вивчений матеріал.
4.Панорамна вікторина. (10 хв).
1. Назвіть стилі
мистецтва, поширені в Давній час і в епоху Середньовіччя.
2. Визначте, до
якого стилю належать пам’ятки європейської архітектури.
3. Яка пам’ятка
архітектури України є прикладом романського стилю?
4. Назвіть види монументального
живопису. Яким стилям вони притаманні?
5. Порівняйте
особливості скульптури античності й Ренесансу.
6. Наведіть
приклади синтезу мистецтв у культурі античності, Середньовіччя та Відродження.
7. Що об’єднує ці
зображення? Яка ілюстрація зайва? Поясніть чому.
8. Які ознаки
притаманні скіфському «звіриному стилю»?
9. Як у давнину
називали мандрівних музикантів і акторів у країнах Європи?
10. Назвіть
зображені музичні інструменти, епоху їх поширення.
11. Які ілюстрації
репрезентують театр античності, а які — Русі-України?
12. Оберіть один із
творів мистецтва минулих епох. Схарактеризуйте його стиль, проведіть стильові
аналогії з іншими видами мистецтва.
5. Практичні завдання уроку .
Розспівування. вокально-хорові вправи; розспівки; вправи на основі мелодій пісень;
сольфеджування;
Хоровий спів: спів
вивчених пісень.
6. Підсумки уроку, оцінювання .
Немає коментарів:
Дописати коментар