Стилі мистецтва 19 століття
Тема: Бароко: архітектура, скульптура, живопис.
Мета:
навчальна: розширити загально-естетичний та музичний кругозір учнів,
ознайомити їх із стилями часу, поняттями, з життям і творчістю композиторів,
художників, скульпторів; музичними творами, художніми творами;
розвиваюча: розвивати музичні здібності - метро-ритмічного,
звуковисотного, ладового відчуття, вокально-хорових і творчих навичок, навичок
образного, осмисленого сприйняття музики, художніх творів;
виховна: формувати емоційні, естетичні, моральні, загальнолюдські
та національні якості особистості - національної гордості й патріотичних
почуттів, любові до рідного краю, до природи; любові до народних пісень, до
народних традицій, до живопису.
Тип уроку:
введення в тему.
Обладнання: Підручник для 8 класу Л.М.Масол,синтезатор, комп’ютер, альбом для
малювання, фонохрестоматія 8 клас.
Музичний матеріал:________________________________________________
Художній
матеріал:________________________________________________
Хід уроку
1. Організація класу .
Вхід учнів під
музику, музичне вітання.
2.Мотиваційний .
Повідомлення теми і
мети, головних завдань уроку.
3.Актуалізація опорних знань учнів .
- Схарактеризуйте жанр натюрморту.
- Які натюрморти ви малювали в попередні роки?
4.Розкриття теми уроку.
З кінця XVI ст. до середини XVIII ст. в
європейському мистецтві панував стиль бароко. Порівняно з мистецтвом Ренесансу,
яке тяжіло до гармонійності й урівноваженості в усьому, орієнтуючись на ідеали
античності, новий стиль характеризують грандіозність, динамічність,
урочистість, контрастність, синтез мистецтв. Він відображав і втілював нові
уявлення про мінливість світу, де дивно поєднуються реальне з ілюзорним.
В архітектурі стиль
бароко успадкував форми італійського Відродження, проте, перевершив його за
складністю і різноманіттям. Це проявилося уже у спорудах засновника нового
стилю ФранческоБорроміні (1599-1667).
Бароковій
архітектурі притаманно багато кривих, пластично вигнутих ліній і поверхонь, що
порушують статичність і викликають відчуття руху. (продовження с.89-91)
З ІСТОРІЇ ШЕДЕВРА (с.92)
5. Творча робота.
Варіант 1. Намалюй
натюрморт з атрибутами мистецтва у стилі «малих голландців»(акварель, пензлі).
Роздивися варіанти ескізів. с.96
6. Підсумки уроку, оцінювання .
- Що нового ви дізналися на уроці?
- Назвіть риси стилю бароко в архітектурі й образотворчому
мистецтві. Наведіть приклади синтезу мистецтв.
- У яких жанрах прославилися «великі й малі голландці»?
Назвіть конкретні твори, висловіть власне ставлення до них.
- Чи сподобався вам урок?
Чим саме?
- Як ви гадаєте цілі, які були поставлені на початку уроку
були виконані?
7. Додаткові завдання (ст..97)
Немає коментарів:
Дописати коментар