Тема: Класицизм –
архітектура, скульптура, живопис.
Мета:
навчальна: розширити
загально-естетичний та музичний кругозір учнів, ознайомити їх із стилями часу,
поняттями, з життям і творчістю композиторів, художників, скульпторів;
музичними творами, художніми творами;
розвиваюча: розвивати
музичні здібності - метро-ритмічного, звуковисотного, ладового відчуття,
вокально-хорових і творчих навичок, навичок образного, осмисленого сприйняття
музики, художніх творів;
виховна: формувати
емоційні, естетичні, моральні, загальнолюдські та національні якості
особистості - національної гордості й патріотичних почуттів, любові до рідного
краю, до природи; любові до народних пісень, до народних традицій, до живопису.
Тип уроку: комбінований,
поглиблення знань.
Обладнання: Підручник для 8
класу Л.М.Масол,синтезатор, комп’ютер, альбом для малювання, фонохрестоматія 8
клас.
Музичний
матеріал:________________________________________________
Художній
матеріал:________________________________________________
Хід уроку
1. Організація
класу .
Вхід учнів під музику, музичне вітання.
2.Мотиваційний
.
Повідомлення теми і мети, головних завдань уроку.
3.Актуалізація
опорних знань учнів .
- Як ви розумієте
слово «класичний» стосовно творів мистецтва?
4.Розкриття
теми уроку.
Коли майже у всіх країнах Європи панувало мистецтво
бароко, у Франції формується новий стиль класицизм який орієнтувався на високі
зразки античної Греції та Риму, на ідеали Відродження. На зміну бурхливому й
динамічному бароко він приніс урівноваженість і гармонію в усьому.
Яскраво цей стиль проявився в архітектурі. Художні засоби
класицизму були підпорядковані строгій організованості, ясності образів,
простим і чітким геометричним формам.
Головними законами архітектурної композиції були
симетрія, підкреслення центру, загальна гармонія частин і цілого. Парадний вхід
у будівлю розташовували в центрі і оформляли у вигляді портика. (продовження
с.122-124)
З ІСТОРІЇ
ШЕДЕВРА (с.125)
5. Практичні
завдання уроку .
Розспівування.
вокально-хорові вправи; розспівки; вправи на основі мелодій пісень; сольфеджування;
6. Творча
робота.
Варіант 1. Придумай і намалюй вигляд класичного парку з
висоти пташиного лету (кольорові олівці, фломастери). Роздивись фото
архітектурно-паркового ансамблю Герренхімзеє (Німеччина). с.132
7. Підсумки
уроку, оцінювання .
- Що нового ви
дізналися на уроці?
- Назвіть
характерні ознаки архітектури класицизму.
- Чи сподобався
вам урок? Чим саме?
- Як ви гадаєте
цілі, які були поставлені на початку уроку були виконані?
8. Додаткові
завдання (ст..133)
Немає коментарів:
Дописати коментар