Тема: Галантний стиль – рококо.
Мета: навчальна: розширити загально-естетичний та музичний кругозір учнів,
ознайомити їх із стилями часу, поняттями, з життям і творчістю композиторів,
художників, скульпторів; музичними творами, художніми творами;
розвиваюча: розвивати музичні здібності - метро-ритмічного,
звуковисотного, ладового відчуття, вокально-хорових і творчих навичок, навичок
образного, осмисленого сприйняття музики, художніх творів;
виховна: формувати емоційні, естетичні, моральні, загальнолюдські
та національні якості особистості - національної гордості й патріотичних
почуттів, любові до рідного краю, до природи; любові до народних пісень, до
народних традицій, до живопису.
Тип уроку:
комбінований, поглиблення знань.
Обладнання: Підручник для 8 класу Л.М.Масол,синтезатор, комп’ютер, альбом для
малювання, фонохрестоматія 8 клас.
Музичний
матеріал:________________________________________________
Художній матеріал:________________________________________________
Хід уроку
1. Організація класу .
Вхід учнів під
музику, музичне вітання.
2.Мотиваційний .
Повідомлення теми і
мети, головних завдань уроку.
3.Актуалізація опорних знань учнів .
- Поміркуйте, про яку людину говорять «галантний» чи
«галантна».
- Чи можна, на вашу думку, таким епітетом охарактеризувати
образи мистецтва?
4.Розкриття теми уроку.
Після величавості,
пишності | монументальності бароко наступив період легкої галантності і вишуканості
рококо. Гаслом нового стилю, що вперше сформувався у Франції, стає «мистецтво
як насолода», а його метою — розважати й викликати приємні емоції. Подібно до
того, як бароко стало поворотом від врівноваженого Ренесансу в бік
декоративності, так і рококо відійшов від напруженості бароко до чарівно
усміхненої галантності.
Митці нового часу
навмисне порушували симетрію, а улюбленою деталлю декоративної орнаментики
стала стилізована мушля (від фр. госаіііе), що зумовила назву стилю «рококо» і
визначила найхарактерніший візерунок звивистої химерної і примхливої лінії.
Новий стиль
виявився насамперед в інтер’єрах світських і релігійних споруд (палаців,
церков). У декорі рококо унаслідував від бароко рослинні орнаменти, золоту
ліпнину. Вони доповнилися коштовним камінням, вишуканими поєднаннями світлих
кольорів. (продовження с.115-116)
Розповідь про
Жана-Батиста Лемуана, Антуана Ватто, Франсуа Куперена, Філіпа Рамо, Вільяма
Берда, Генрі Персела.
Слухання: Л.К.
Дакен. «Зозуля». Ж.В. Люллі. Гавот. Ф. Куперен. «Будильник». Ж.Ф. Рамо.
Тамбурин. Ригодон. В. Берд. Волинка. Флейта і барабан.
МИСТЕЦЬКА СКАРБНИЧКА (с.121)
5. Практичні завдання уроку .
Розспівування. вокально-хорові вправи; розспівки; вправи на основі мелодій пісень;
сольфеджування;
Хоровий спів: розучування пісні Звуки клавесина. Музика і вірші Н. Тананко (с.220)
6. Творча робота.
Варіант 1 Виготов
овальну рамку для фотографій, придумай для неї декор у стилі рококо (паперопластика).
Варіант 2. Виліпи
декоративну скульптуру — дрібну пластику «Пастораль» мотивами мейсенської
порцеляни (пластилін, стеки).
7. Підсумки уроку, оцінювання .
- Що нового ви дізналися на уроці?
- Як виявився стиль рококо в інтер’єрах?
- Назвіть основні риси рококо в образотворчому мистецтві.
- Схарактеризуйте творчість композиторів-клавесиністів. Які
жанри Домінували в їхній творчості?
- Чи сподобався вам урок?
Чим саме?
- Як ви гадаєте цілі, які були поставлені на початку уроку
були виконані?
8. Додаткові завдання (с.121)
Немає коментарів:
Дописати коментар