Тема: Класицизм –
архітектура, скульптура, живопис.
Мета:
навчальна: розширити
загально-естетичний та музичний кругозір учнів, ознайомити їх із стилями часу,
поняттями, з життям і творчістю композиторів, художників, скульпторів;
музичними творами, художніми творами;
розвиваюча: розвивати
музичні здібності - метро-ритмічного, звуковисотного, ладового відчуття,
вокально-хорових і творчих навичок, навичок образного, осмисленого сприйняття
музики, художніх творів;
виховна: формувати
емоційні, естетичні, моральні, загальнолюдські та національні якості
особистості - національної гордості й патріотичних почуттів, любові до рідного
краю, до природи; любові до народних пісень, до народних традицій, до живопису.
Тип уроку: комбінований,
поглиблення знань.
Обладнання: Підручник для 8
класу Л.М.Масол,синтезатор, комп’ютер, альбом для малювання, фонохрестоматія 8
клас.
Музичний
матеріал:_________________________________________
Художній
матеріал:_________________________________________
Хід уроку
1. Організація
класу .
Вхід учнів під музику, музичне вітання.
2.Мотиваційний
.
Повідомлення теми і мети, головних завдань уроку.
3.Актуалізація
опорних знань учнів .
- Що ви
пам’ятаєте з пришлого уроку?
4.Розкриття
теми уроку.
Найвище художнє втілення класицизму проявив у мистецтві
скульптури АнтоніоКанова, який у своїх героїчних та ідеалістичних творах
наслідував традиції еллінізму, зокрема надихався статуями Праксителя.
В Україні стиль класицизму яскраво виявився в архітектурі
кінця XVIII - першої половини XIX ст. Цей час відзначено появою та зростанням
міст. Їх облаштування зумовило
розв’язання проблем містобудування. В той самий час з палацами й церквами
зводять приватні й громадські споруди (лікарні, пошти, банки, театри, ринки, навчальні
заклади тощо). Художня мова класицизму, на відміну від бароко, була
універсальною.
Також в Україні будують розкішні палаци, поміщицькі
маєтки з парками. В основі цих палацово-паркових ансамблів архітектурні риси
класицизму, який поєднували з ознаками романтичного мистецтва у використанні
декоративних паркових споруд — гротів, арок, альтанок, фонтанів.
Для гетьмана Кирила Розумовського побудовано палац в м.
Батурині (архітектор Чарльз Камерон). Садибний комплекс збудовано в родовому
маєтку Галаганів у селі Сокиринці на Чернігівщині. Фасади палацу прикрашені
багатоколонними портиками. Величезний парк оформлено у класичному стилі
(архітектор Павло Дубровський). (продовження с.127-131)
МИСТЕЦЬКА
СКАРБНИЧКА (с.133)
5. Практичні
завдання уроку .
Розспівування.
вокально-хорові вправи; розспівки; вправи на основі мелодій пісень;
сольфеджування;
6. Творча
робота.
Варіант 2. Намалюй архітектурний пейзаж із класичною
будівлею (графітний
олівець, гелева ручка, фломастери).с.133
7. Підсумки
уроку, оцінювання .
- Що нового ви
дізналися на уроці?
- Схарактеризуйте
творчість українських художників-портретистів.
- Проведіть
дискусію на тему «Чи потрібна класична архітектура і скульптура нашим
сучасникам?»
- Чи сподобався
вам урок? Чим саме?
- Як ви гадаєте
цілі, які були поставлені на початку уроку були виконані?
8. Додаткові
завдання (ст..133)
Немає коментарів:
Дописати коментар