Тема: Українське бароко.
Мета:
навчальна: розширити загально-естетичний та музичний кругозір учнів,
ознайомити їх із стилями часу, поняттями, з життям і творчістю композиторів,
художників, скульпторів; музичними творами, художніми творами;
розвиваюча: розвивати музичні здібності - метро-ритмічного,
звуковисотного, ладового відчуття, вокально-хорових і творчих навичок, навичок
образного, осмисленого сприйняття музики, художніх творів;
виховна: формувати емоційні, естетичні, моральні, загальнолюдські
та національні якості особистості - національної гордості й патріотичних
почуттів, любові до рідного краю, до природи; любові до народних пісень, до
народних традицій, до живопису.
Тип уроку:
комбінований, поглиблення знань.
Обладнання: Підручник для 8 класу Л.М.Масол,синтезатор, комп’ютер, альбом для
малювання, фонохрестоматія 8 клас.
Музичний
матеріал:________________________________________________
Художній
матеріал:________________________________________________
Хід уроку
1. Організація класу .
Вхід учнів під
музику, музичне вітання.
2.Мотиваційний .
Повідомлення теми і
мети, головних завдань уроку.
3.Актуалізація опорних знань учнів .
-
Які
види мистецтва охоплював стиль бароко в європейських країнах?
4.Розкриття теми уроку.
Європейський стиль
бароко впроваджувався в Україні досить своєрідно. На західноукраїнських землях,
де був відчутним вплив католицької Польщі, він майже не відрізнявся від
латинського першоджерела. Водночас у центральних і східних регіонах під впливом
місцевих традицій набув національних самобутніх рис і називався козацьке
бароко. Така різниця між двома вітчизняними гілками одного стилю найбільше
виявилася в архітектурі, також помітна у скульптурі, а найменше — у живописі й
графіці.
На теренах України
в західноєвропейських традиціях споруджено Андріївську церкву і Маріїнський
палац у Києві (архітектор Варфоломій Растреллі). У кам’яних спорудах
Правобережжя переважало «загальноєвропейське» бароко. Однак і тут найвидатніші
пам’ятки не позбавлені національної своєрідності, як, наприклад, собор Св. Юра
у Львові, Успенський собор Почаївської Лаври. (прдовження с.105-107)
З ІСТОРІЇ ШЕДЕВРА (С.107)
Розповідь про Йов
Кондзелевича, Миколу Дилецького, Феофана Прокоповича.
МИСТЕЦЬКА СКАРБНИЧКА(ст..113)
5. Творча робота.
Варіант 1. Створи
живописну композицію «Козак Мамай» у стилі народного малярства (гуаш або
акварель, пензлі).
Варіант 2. Виліпи
рельєфну композицію за мотивами бароко: декор для інтер’єру, меблів (пластилін,
стеки). с.112-113
6. Підсумки уроку, оцінювання .
- Що нового ви дізналися на уроці?
- Назвіть взірці архітектури бароко в Україні.
- Схарактеризуйте прояв стильових рис бароко в скульптурі.
- Які основні досягнення українських живописців епохи
бароко?
- Чи сподобався вам урок?
Чим саме?
- Як ви гадаєте цілі, які були поставлені на початку уроку
були виконані?
7. Додаткові завдання (ст..113)
Немає коментарів:
Дописати коментар